Ставлення бізнесу до системи державних закупівель

Державна система Prozorro з’явилася лише 3 роки тому, але відразу провела багато бірж на суму понад 3 трлн грн. Він працює через комерційні платформи, однією з найпопулярніших яких є Українська універсальна біржа https://sale.uub.com.ua/. Щомісяця все більше і більше організаторів реєструються там, регулярно з’являються нові напрямки. Незважаючи на це, багато підприємців сьогодні просто дивляться на цю систему.

Готовність бізнесу до торгівлі

Наприкінці літа 2019 року було проведено опитування, в якому взяла участь велика кількість компаній. Метою було з’ясувати, наскільки вони задоволені системою та чи готові вони брати участь в аукціонах Prozorro.

Статистика показує, що учасники торгів частіше обирають лоти, розташовані в їх регіоні. Ті, хто вже встиг взяти участь, були в основному задоволені і дали відмінні оцінки системі Prozorro.Sale. Більше 70% з них хотіли б продовжувати працювати з аукціонами. За останній рік близько 30% підприємців взяли участь у тендері та більше 20% з періодичністю раз на місяць. Близько 50% купують речі таким чином до 10 разів на рік.

За весь час існування Prozorro з кожним роком з’являється все більше і більше підприємців, які беруть участь у боротьбі за дорогі лоти — від 200 тис. Грн. В аукціоні взяли участь понад 99 тис. Осіб. Це дуже високі показники, які свідчать про те, що система справді заслуговує на увагу. Підприємці використовують систему для задоволення себе. На цю статтю впливають такі фактори:

  • значне зниження рівня корупції;
  • дискваліфікація завжди виправдана;
  • простота використання;
  • наявність унікальних пропозицій за доступними цінами;
  • весь процес відбувається в електронній формі, немає необхідності нікуди їхати і вирішувати паперові питання;
  • весь процес максимально прозорий (без прихованих умов, платежів тощо).

Компанія, яка регулярно бере участь в аукціонах на Prozorro, має великі переваги та має доступ до унікальних властивостей.

Причини роботи з Prozorro

Усі, хто задоволений роботою державної системи, регулярно беруть участь в аукціоні. Не виникає таких проблем, як звалище, збір великого пакету документів, необгрунтоване відхилення пропозицій тощо. Як результат, користувачі почуваються набагато комфортніше.

Незважаючи на те, що факт дискваліфікації трапляється, учасники торгів лояльно ставляться до цього. Вони із задоволенням беруть участь в інших аукціонах. Це пов’язано з тим, що дискваліфікація завжди виправдана. Репутація Prozorro.Sale дуже висока, і це перше, що його приваблює.

Ще одним фактом, який впливає на кількість учасників торгів, є корупція. Але такої проблеми в системі немає, принаймні всі респонденти так вважають. До появи Прозорро не було вільної можливості придбання державного майна.

Враховуючи, що більшість користувачів високо оцінює систему, можна справедливо сказати, що її варто розглянути. Весь список вигідних лотів можна переглянути на веб-сайті UUB https://sale.uub.com.ua/ru/filter/land-parcel. Участь в аукціонах дозволить фірмі придбати необхідне майно за цінами на порядок нижчими від ринкових, що дозволить отримати великий прибуток.

Якщо вам потрібна технічна або юридична консультація, ви можете зв’язатися з операторами по телефону на веб-сайті UUB (або замовити зворотний дзвінок).

1m-clinic